درباره نشریه

مقدمه

امروزه مقوله پژوهش یکی از ارکان اصلی توسعه علمی هر کشور محسوب می‌گردد. بی‌تردید ثبت به‌موقع نتایج پژوهشی در نشریات و مجلات علمی معتبر از مهم‌ترین مراحلی است که ضرورت دارد هر پژوهشگر جهت تکمیل تحقیق خود به آن بپردازد. لذا وجود نشریات و مجلات علمی در مراکز دانشگاهی می‌تواند چنین فرصتی را برای پژوهشگران فراهم نماید. مجله پژوهش سیستم‌های بس‌ذره‌ای دانشگاه شهید چمران اهواز نیز با همین هدف وارد چنین عرصه‌ای گردیده است. به‌طور یقین موفقیت این مجله در گرو همکاری صمیمانه پژوهشگرانی است که نتایج تحقیقات خود را جهت چاپ به این مجله ارسال می‌نمایند.

درباره نشریه

JRMBS، یکی از معتبرترین نشریات فیزیک در ایران است که نتایج حاصل از دستاوردهای تحقیقاتی جدید کلیه پژوهشگران و محققین در زمینه‌های متنوع سیستم‌های بس‌ذره‌ای تجربی‏، نظری و محاسباتی در شاخه‌های مختلف شامل فیزیک ماده چگال، فیزیک اتمی-مولکولی، ترمودینامیک و مکانیک آماری، فیزیک هسته‌ای، علم مواد، اطلاعات کوآنتومی و شاخه‌های میان‌رشته‌ای مرتبط را پس از طی فرآیند داوری به زبان فارسی  به‌طور رایگان به چاپ می‌رساند.

مطالب قابل چاپ به‌صورت مقاله، مقاله کوتاه، نقد مقاله و مقاله مروری پذیرفته خواهند شد.            

هیأت تحریریة JRMBS در نظر دارد در صورت تأیید مقاله در بررسی اولیه، ظرف مدت 6 ماه نتیجه داوری مقاله به نویسنده ارسال گردد. پس از پذیرش نهایی مقاله و چاپ در مجله، به هر نویسنده یک نسخه از مجله مربوطه به‌صورت رایگان ارسال خواهد شد.


دعوت از پژوهشگران:

JRMBS از تمامی اساتید، پژوهشگران و صاحب‌نظران فارسی زبان داخل و خارج کشور دعوت می‌کند تا با ارسال مقاله‌های ارزنده خود این مجله را در راه رسیدن به اهداف خود و کمک به توسعه مرزهای دانش یاری فرمایند.

هیأت تحریریة JRMBS مصمم است که ضمن حفظ کیفیت علمی و کمیت مقالات، روند بررسی و چاپ مقالات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهد. ضمن تشکر فراوان، در انتظار دریافت مقالات‌ علمی و همچنین رهنمودهای همکاران محترم هستیم. در اینجا از همة‌ پژوهشگرانی که به هر نحو در ارتقاء جایگاه JRMBS همکاری می‌نمایند و همچنین از کلیه همکاران محترمی که با وجود مشغله‌های کاری، داوری مقالات را پذیرفته‌اند، صمیمانه سپاس‌گزاری می‌نماییم.


 تاریخچه ثبت نشریه، زمانبندی انتشار و  آرشیو:

این مجله به استناد نامه 89/3/11/49853 مورخ 1389/9/1 از طرف کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور دارای اعتبار علمی- پژوهشی می‌باشد. مجله پژوهش سیستم‌های بس‌ذره‌ای دانشگاه شهید چمران اهواز  تا تاریخ  1396/09/12 (از شماره 1 تا شماره13) دو بار در سال منتشر می‌شد.

این مجله در فهرست نشریات علمی پژوهشی معتبر ISC قرار دارد. این اعتبار از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین شده است و در آئین‌نامه ارتقای مرتبه علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

دوره تناوب انتشار این مجله به استناد نامه شماره   96/3/18/209158 مورخ 1396/09/12  از دوفصل نامه به فصل نامه تغییر کرد. این مجوز در جلسه کارگروه علوم پایه دفتر کل سیاست گذاری و برنامه ریزی امور  وزارت علوم تحقیقات و فناوری مورخ 1396/07/30 مطرح و مورد موافقت قرار گرفت. مجله پژوهش سیستم‌های بس‌ذره‌ای دانشگاه شهید چمران اهواز از این تاریخ به بعد 4 بار در سال منتشر می‌شود.

 پروانه انتشار این نشریه به موجب ماده 13 قانون مطبوعات مصوب 1364/12/28 مجلس شورای اسلامی در تاریخ 1396/05/09 به شماره ثبت 73435 از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر گردید.

 این نشریه در ایران ژورنال نظام نمایه‌سازی مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری RICeST به نشانی  www.ricest.ac.ir   و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC به نشانی www.isc.gov.ir نمایه شده است. ضمناً دارای ضریب تأثیر 0.133 می باشد.

این نشریه در google scholar نمایه می شود.دسترسی آزاد:

 

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.Creative Commons License


Publisher: Shahid Chamran University of Ahvaz

Editor-in-Chief: Iraj Kazeminezhad

Director-in-Charge: Morteza Zargar Shoushtari

Managing Editor: Shirin Sheini Karam

Address: Physics Department, Faculty of Science, Shahid Chamran University of Ahvaz, Golestan BLVD., 61357-43135 Iran

E-mails: jrmbs@scu.ac.ir, jrmbs.jrmbs@gmail.com

Website: http://jrmbs.scu.ac.ir

DOI: 10.22055/JRMBS

Review Time: 6 months

Frequency: Quarterly

Publication Type: online, print

Open Access: Yes 

Licenced by: Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)

Policy: Peer-Reviewed

Language: Persian-English 

Abstracts Available in: English 

Article Processing Charges: No

Print-ISSN: 2322-231X

Online-ISSN: 2588-4980

Journal Abbreviated Title: J. Res. Many. Sys.

Indexed and Abstracted in: JRMBS, ISC, RICeST, Google Scholar